Pasibaigus projektui „Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“ tremtiniai ir lietuvių bendruomenių atstovai džiaugėsi pramokę lietuvių kalbos

2017 m. liepos 24 d.

2017 m. liepos 23 d. prabėgus projekto „Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“ vasaros lietuvių kalbos mokymo kursams dalyviai noriai demonstravo savo lietuvių kalbos žinias. Dvi savaites trukusiuose mokymuose 25 atstovai iš Krasnojarsko kr., Buriatijos, Jakutijos, Karelijos, Karagandos, Murmansko, Irkutsko, Ust Iljinsko  ir Bratsko lietuvių bendruomenių aktyviai mokėsi kalbos pagal pradedančiųjų ir pažengusiųjų lygio programas.

 

Pažinti istoriją, kultūrą, tradicijas ir papročius padėjo edukacinės ekskursijos po Vilniaus požemius, vienuolynus. Kursų dalyviai lankėsi Pinigų muziejuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, aplankė Genocido aukų muziejų ir Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, Saugojamų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre vyko edukacinis renginys ,,Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, suorganizuota edukacinė kelionė į Pakruojo dvarą su edukacine pažintine programa apie natūralaus bičių vaško žvakių gamybą, dalyviai aplankė A. Smetonos tėviškę, vyko į Druskininkus, kur taip pat buvo supažindinti su edukacine bandų kepimo programa, aplankė Merkinės piliakalnį, apžvalgos bokštą ir piramidę.

 

Vasaros kursus ,,Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“ projekto dalyviai apibendrino liepos 21 d. vykusioje apskritojo stalo diskusijose ,,Mes kaip paukščiai į Lietuvą grįžtam“. Renginyje aptartos lietuvių kalbos mokymo nutolusiose lietuvių bendruomenėse problemos, apibendrinta vasaros lietuvių kalbos mokymo kursų patirtis, diskutuota bendruomenių atstovams aktualiomis temomis. Bendruomenių atstovai pasidalino savo darbais ir patyrimais organizuojant bendruomenių veiklą, atliepiant individualių bendruomenių narių poreikius tiek padedant gauti informaciją apie Lietuvos teikiamą paramą tremtinių, jų palikuonių ir šeimų socialinei integracijai, tiek padedant susitvarkyti dokumentus, būtinus pilietybei gauti ir pan. Taip pat vykusios diskusijos metu numatytos ateities bendradarbiavimo idėjos ir gairės, stiprinsiančios lietuvių bendruomenių užsienyje veiklos matomumą Lietuvoje, taip pat skatinsiančios glaudžiau bendradarbiauti Lietuvos institucijoms teikiant pagalbą lietuvių bendruomenėms.

 

Renginyje dalyvavo atstovai iš Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Specialiųjų globos namų ,,Tremtinių namai“, Valstybinio socialinio draudimo fondo, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos, taip pat kitų suinteresuotų institucijų atstovai.