2017 m. liepos 10 d. startavo projektas „Pamokos bendruomenėse: pakeliui į Lietuvą“

2017 m. liepos 14 d.

Šių metų projekto tema – ,,Čia Tėvynė, čia Lietuva“. Pagrindinis šio projekto tikslas – sudaryti galimybes lietuvių bendruomenių atstovams – grįžtantiems tremtiniams, politiniams kaliniams bei jų šeimų nariams, gyvenantiems buvusioje SSRS teritorijoje, – atvykti į Lietuvą mokytis ar tobulinti lietuvių kalbos žinias ir dalyvauti sociokultūriniuose renginiuose.

 

Liepos 10–23 dienomis organizuojamuose vasaros kursuose dalyvauja lietuvių bendruomenių atstovai iš Karagandos, Krasnojarsko krašto, Buriatijos, Komi, Irkutsko srities, Jakutijos, Murmansko ir Karelijos lietuvių bendruomenių, iš viso 25 asmenys, kursai vyks 14 dienų.

 

Kursų metu projekto dalyviai ne tik intensyviai mokysis lietuvių kalbos, tobulins jau turimas žinias, bet ir plės žinių apie Lietuvą akiratį. Projekto dalyviams šie kursai turėtų padėti grįžus į Tėvynę sėkmingiau ir per trumpesnį laiką adaptuotis joje, skatins aktyviau reikštis bendruomenių veikloje.

 

Dalyviai mokysis lietuvių kalbos pagal pradedančiųjų ir pažengusiųjų lygio programas, vyks paskaitos apie lietuvių tautosaką, etnokultūrą, istoriją, bus rengiamos ekskursijos po Vilniaus miesto įžymiąsias vietas (,,Senamiesčio kiemelių romantika“, ,,Nepažintas Žvėrynas“, ,,Užupio respublikos įdomybės“, ,,Požeminio Vilniaus paslaptys“). Kursų dalyviai taip pat lankysis Pinigų muziejuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, aplankys Genocido aukų muziejų ir Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, Saugojamų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre vyks edukacinis renginys ,,Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“.

 

Taip pat bus organizuojamos kelionės į Druskininkus su edukacine bandų kepimo programa, bus lankomas Merkinės piliakalnis, apžvalgos bokštas ir piramidė, vyks teatralizuota ekskursija po Pakruojo dvarą su edukacine pažintine programa – natūralaus bičių vaško žvakių gamyba, – lietuvių bendruomenių atstovai lankysis A. Smetonos tėviškėje.

 

Baigiantis projektui apskritojo stalo diskusijoje ,,Mes kaip paukščiai į Lietuvą grįžtam“ bus aptarti vasaros lietuvių kalbos mokymo kursų metu pasiekti tikslai ir rezultatai, taip pat bus nagrinėjami grįžtantiems į Lietuvą nuolat gyventi politiniams kaliniams ir tremtiniams bei jų šeimoms rūpimi klausimai, diskutuojama bendruomenių atstovams aktualiomis temomis, vyks kursų dalyvių trumpi pasirodymai ,,Ko išmokome: kalbame lietuviškai“.

 

Projekto „Pamokos bendruomenėse: Pakeliui į Lietuvą“ partneriai – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Vilniaus lietuvių namai.