Departamento atstovai dalyvavo Vilniaus lietuvių namų gimnazijos 25 metų jubiliejuje

2015 m. spalio 2 d.

2015 m. spalio 2 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko 25 metų jubiliejinio gimtadienio šventė.

 

Tarp daugelio svečių iš Lietuvos bei užsienyje veikiančių lietuviškų mokyklų, šventėje dalyvavo ir sveikino Vilniaus lietuvių namų bendruomenę Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Kuisienė ir departamento vyriausioji specialistė Rima Gudelytė.

 

2015 m.  gimnazijoje mokosi 332 mokinių iš 30 pasaulio valstybių (Lenkija, Latvija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Gruzija, Airija, Kipras, Urugvajus, Anglija, Turkija, Kazachstanas, Japonija, Izraelis, Kirgizija, Vokietija, Islandija, Moldova, JAV, Uzbekija ir kt.).

 

Mokykla įkurta 1990 metais. Mokyklos direktorius paskelbė, kad: ,,Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerija, norėdama suteikti lietuvių kilmės moksleiviams, gyvenantiems už Respublikos ribų, palankias sąlygas mokytis gimtąja kalba, pažinti savo tautos kultūrą, papročius, istoriją, nacionalines tradicijas, Vilniuje įsteigė respublikinę internatinę mokyklą (,,Lietuvių namai“). Į šios mokyklą mokytis kviečiami lietuvių kilmės moksleiviai.

 

 

Tremtinių vaikai ir vaikaičiai, tarsi pirmosios kregždės, pradėjo rinktis į mokyklą Dzūkų gatvėje. Tai jie, tie pirmieji, grįžę į Lietuvą ir pradėję mokytis ne savo valia prarastos ar primirštos kalbos, privertė ir mus daug stipriau patikėti, kad Lietuva – jau tikrai savarankiška valstybė, juk į ją grįžta jos vaikai.

 

Šioje mokykloje lietuvių kalbos ir tradicijų bei vidurinio išsilavinimo siekia daugiau kaip 70 tremtinių vaikų ir vaikaičių.